Windows 8’in gizemli sürprizi

Windows 8’in gizemli sürprizi

Bugüne kadar hiçbir Windows sürümünde görülmeyen bu özellik Windows 8’e mi geliyor?

Geçtiğimiz hafta Microsoft BUILD Konferansı‘nda uzun zamandır merak edilen Windows 8 ile ilgili birçok şeyi öğrenme şansımız oldu. Önceki sürümlere göre birçok yeni özellikle birlikte gelen Windows 8, dokunmatik ekran kullanımına dayalı arabirimiyle dikkat çekerken, kafalarda şu soru işareti kaldı: Yeni Windows, telefon görüşmesine de olanak verecek mi?

Henüz Microsoft‘tan bu konuda bir açıklama gelmediyse de, Istartedsomething.com, yayınladığı son raporda Microsoft’un yeni işletim sistemine özel bu tip bir özellik üzerinde çalıştığına dikkat çekti.

Sitenin dikkat çektiği bu noktada haklılık payı yok değil; zira Windows 8’in tanıtıldığı konferansta video eşliğinde ekrana yansıyan bir görüntüde “Missed Calls” ibaresi gözlerden kaçmıyor. Bu da Windows 8’in telefon görüşme olanağını kullanıcılarına sunacağı şeklinde yorumlanıyor.

Windows’un telefon görüşmesini doğrudan destekleyeceğini düşündüren bir diğer nokta ise Microsoft’un 8.5 milyar dolar ödeyerek Skype‘ı satın almasıydı. Skype’ı Windows’a entegre etmesi durumunda Microsoft’un Windows 8‘de bu fonksiyonu kullanma olasılığı bir hayli yükseliyor

Hakkında: Mustafa HAMİT

Kontrol Ediliyor

Windows 8 işletim sisteminde Simple Volume disk oluşturma

Merhaba arkadaşlar bu makaleyi bana sıkça sorulduğu için yazıyorum. Birçok kişi yeni bir HDD taktığında …

652x286ximage428.png.pagespeed.ic.HwgQcgG 4t

Windows 8.1 Internet Information Services IIS Kurulumu

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde Windows client 8.1 de ISS i göstericez. Internet Informatiıon Services (IIS) …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir