Turkcell T20 cihazları sıfırlama, Fabrika ayarına döndürme ve hard reset atma

Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere Turkcell T20 telefonlarda hard reset ve sıfırlamayı görücez. T20 telefonlar android işletim sistemi ile çalışan Turkcell tarafından satılan Huawei üretimi cihazlardır. Şimdi sıfırlama yöntemine geçelim.

 

Turkcell T20′ de telefon açılmama vb. sebepten ötürü fabrika ayarlarına döndürmek istediğinizde aşağıdaki işlemler yapılır.

1. Pili çıkarın ve tekrar takın

2.Telefon kapalı iken altta gösterilen ses düğmesi ve açma düğmesi kombinasyonuna basarak telefonu açın.

turkcellt20-01

3. Ses tuşları ile Factory Reset seçeneğine gelin, güç tuşuna basarak onaylayın.

4. Telefonun yazılım tekrar yüklenecek ve kayıtlı herşey silinecektir.

Hakkında: Mustafa HAMİT

Kontrol Ediliyor

Bilgisayar Açılılışı Sırasında Otomatik Program Aç/Kapa Ayarlama

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde Windows açılışı sırasında otomatik başlayacak programların yada servislerin ayarlanmasını açıklayacağız. Bu …

dilekce

Drone İHA İçin İthal Uygunluk Belgesi Alma ve Kapsam Dışı Belgesi Nasıl Alınır? Resimli Açıklama

Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere İthal ettiğimiz drone için SHGM (Sivil Havacılık) tan nasıl ithal …

18 yorumlar

 1. Güzel telefon ama çoğu çinmalı çakmalar bundan daha özellikli

  • Bu yoruma kısmen katılıyorum aldığınız telefona bağlı eğer 100$ lık bir telefon alıyorsanıx bununla aynı özellik bulamazsınız ama 300 yada 500$ gibi bir fiyatta çin malı telefon iphone ile kapışır statüde oluyor çünkü aynı üretim cihazlar eğer Türkiyede vergiler bukadar yüksek olmasa bizde iphoneyi 500$ gibi komik bir fiyata alabilirdik 🙂 Çin malı cihazların artısı tamamen fabrika üretimi ve vergisiz gelmesi.

 2. Bende update field tarzı birşey yazıyor çözümü nedir?

  • Slm eğer cihazınızda yazılımsal bir sorun yoksa bu işlemi yaptığınızda kesin olmalı. Ben önceden kullandığım T20 cihazda deneme yaptım sorun çıkmadı tuşlara yanlış basıyorda olabilirsin. Mesela ses tuşlarının ikisine birden değil sadece birine alttaki yada üsttekini tek tek deniyerek yapmaya çalış olması gerekir.

 3. Hocam bende işe yaramıyor ekrana geçmiyor?

  • Super kardesim telefoncu 60 tl istedi ..bi bakayim dedim burdan okudum yaptim oldu cok saolun

  • Merhaba bazen her iki tuşada bastığınızda işe yaramıyor tek yukarı yada aşşağı tuşunu deneyin işe yarıyacaktır.

   • kardeşim kullanıcı adı şifre istiyo bende bilmiyom onun için reset çekmek istiyom bataryayı çıkarıp takıyom açılıyo ses tuuna basıyom hiç menü gemiyoo

    • Bu işlemi telefonu açarken yapmalısın o sırada herhangi bir ses ayarı falan çıkmaz. Bataryayı çıkar tekrar tak ve telefon kapalı iken açma ve ses tuşuna bas bu şekilde oluyor. herhangib ir ses ayarı çıkmıyor.

 4. abi teleofonu açtıgımda kullanıcı adı şifre istiyo ses tuşlarını oynattıgımda sen açılıp kapanıyo ne yapmma gerke

  • Bu işlemi telefonu açarken yapmalısın o sırada herhangi bir ses ayarı falan çıkmaz. Bataryayı çıkar tekrar tak ve telefon kapalı iken açma ve ses tuşuna bas bu şekilde oluyor. herhangib ir ses ayarı çıkmıyor.

 5. beyaz cizgi geldi dolması lazım heralde ama dolmuyo

 6. sistemde kayıtlı olan gmail hesebamın şifresini unuttum, dediğiniz işlemi uyguladığımda beyaz bişi çıkıyo öle kalıyo dolmuyo. ses tuşlarının tekine basıp denediğimde aynı işlemi tel normal açılıyo oturum açmamı istiyor??

 7. bende pembe bi ekran geliyor

 8. tuğçe çağlayan

  telefonuma şifre koymuştum onu bir arkadaşım 15 kere falan denedi sonra telefonu açtığımda telefonuma kayıtlı olan gmaill hesabının şifresini istedi bende bunu unuttum fabrika ayarlarına dönünce tekrar düzelir mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir