Microsoft Windows Server 2008 Sürümlerinin Özetleri

Windows Server 2008’in sürümlerini, özelliklerini, görevlerini ve ayrıntılarını karşılaştırmak için bu sayfaları kullanabilirsiniz.

Microsoft Windows Server 2008 Sürümlerinin Özetleri

Sürüm Açıklaması
Windows Server 2008 Standard Windows Server 2008 bugüne kadar çıkmış en güçlü işletim sistemidir. Yerleşik, güçlendirilmiş Web ve sanallaştırma becerileri ile, zaman tasarrufu sağlama ve giderleri düşürmeye yardımcı olmanın yanı sıra sunucu altyapınızın güvenilirliğini ve esnekliğini de arttırmak üzere tasarlanmıştır. Güçlü araçlar, sunucularınızı daha iyi kontrol etmenizi sağlarken yapılandırma ve yönetim görevlerinizi düzenler. Ayrıca, gelişmiş güvenlik ayarları, verileriniz ile ağınızı koru ve işletmeniz için son derece sağlam ve güvenilir bir temel oluşturur.
Windows Server 2008 Enterprise Windows Server 2008 Enterprise önemli iş odaklı uygulamaların dağıtımı için kurum düzeyinde bir platform sağlar. Kümeleme ve işlemci yetenekleri ekleme becerisi sayesinde birlikte kullanılabilirliği geliştirir. Birleşik kimlik yönetim ayarları ile güvenliği arttırır. Uygulamaları, sanallaştırma lisanslama hakları ile birleştirerek altyapı giderlerini azaltır. Windows Server 2008 Enterprise, son derecede dinamik, ölçeklendirilebilir bir BT altyapısı için gerekli temeli sağlamaktadır.
Windows Server 2008 Datacenter Windows Server 2008 Datacenter önemli iş uygulamaları ile büyük ve küçük sunucular üzerinde geniş çaplı sanallaştırma dağıtımı için şirket sınıfı bir platform sağlar. Kümeleme ve dinamik donanım bölümleme kapasiteleri ile birlikte kullanılabilirliği arttırır. Uygulamaları sınırsız sanallaştırma lisanslama hakları ile birleştirerek altyapı giderlerini azaltır. 2’den 64 işlemciye kadar ölçeklendirilebilir. Windows Server 2008 Datacenter çözüm şekillendirme ve şirket sınıfında sanallaştırma için bir temel sunmaktadır.
Windows Server 2008 Web Tek amaçlı bir Web sunucusu olarak kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış Windows Web Server 2008, yeni nesil Windows Server 2008 içerisinde ağ altyapısı yetenekleri için oldukça sağlam bir temel sunmaktadır. Mimarisi yeniden yapılandırılmış IIS 7.0, ASP.NET ve Microsoft .NET Framework ile entegre Windows Web Server 2008 her kurumun hızlı bir şekilde Web sayfaları, Web siteleri, Web uygulamaları ve Web hizmetlerini dağıtmasını sağlar.
Windows Server 2008 for Itanium-based Systems Itanium tabanlı Sistemler için Windows Server 2008, zorlu ve iş bakımından önemli çözümlerin ihtiyacını karşılamak için 64 işlemciye varan yüksek bir erişebilirlik ve ölçeklendirilebilirlik sunarak geniş veri tabanları, iş alanı ve özel uygulamalar için optimize edilmiştir.
Windows Server 2008 Standard without Hyper-V Windows Server 2008 bugüne kadar çıkmış en güçlü işletim sistemidir. Zaman kazanmanıza ve maliyetleri azaltmanıza yardım ederken sunucu alt yapınızın güvenilirliğini ve esnekliğini arttırmak için tasarlanmıştır. Güçlü araçlar size sunucularınız üzerinde daha etkili bir denetim sağlar, yapılandırma ve yönetim görevlerinizi kolaylaştırmanıza olanak tanır. Ayrıca gelişmiş güvenlik ayarları verileriniz ile ağınızı korumak işiniz için son derece güvenilir ve sağlam bir temel oluşturmaya yardımcı olmak üzere çalışır. Bu ürün Windows Server Hyper-V içermez.
Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V Windows Server 2008 Enterprise, iş odaklı uygulamaların dağıtımı için kurum düzeyinde bir platform sağlar. Kümeleme ve işlemci yetenekleri ekleme kapasiteleri ile erişilebilirliği birleşik kimlik yönetimi özellikleri ile de güvenliği arttırır. Uygulamaları sanallaştırma lisanslama hakları ile birleştirerek altyapı giderlerini azaltır. Windows Server 2008 Enterprise son derece dinamik ve ölçeklendirilebilir bir BT altyapısı için gerekli temeli sağlamaktadır. Bu ürün Windows Server Hyper-V içermez.
Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V Windows Server 2008 Datacenter, küçük ve büyük sunucular üzerinde önemli işletme uygulamaları ve büyük ölçekli sanallaştırma dağıtımı için kurum düzeyinde bir platform sağlar. Kümeleme ve dinamik donanım bölümleme becerileri ile erişebilirliği arttırır. Uygulamaları sınırsız sanallaştırma lisanslama hakları ile birleştirerek altyapı giderlerini azaltır. 2’den 64 işlemciye kadar ölçeklendirilebilir. Windows Server 2008 Datacenter çözüm şekillendirecek ve üzerinde kurumsal düzeyde sanallaştırma kurulabilecek bir temel sunmaktadır. Bu ürün Windows Server Hyper-V içermez.

Hakkında: Mustafa HAMİT

Kontrol Ediliyor

1

Microsoft Windows Server 2008 R2’de AD (Active Directory) ve DNS (Domain Name System) Kurulumu

Merhaba arkadaşlar yeni Server 2008 makalesi ile tekrar karşınızdayım. Bu makalemizde Microsoft Windows Server 2008 …

Windows Server 2008 Enterprise Kurulumu

Bu makalede Microsoft’un Windows Server 2008 Enterprise Edition x64-32 bit versiyonlarının adım adım kurulumu anlatacağım.Kuruluma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir