Windows 8’in gizemli sürprizi

Windows 8’in gizemli sürprizi

Bugüne kadar hiçbir Windows sürümünde görülmeyen bu özellik Windows 8’e mi geliyor?

Geçtiğimiz hafta Microsoft BUILD Konferansı‘nda uzun zamandır merak edilen Windows 8 ile ilgili birçok şeyi öğrenme şansımız oldu. Önceki sürümlere göre birçok yeni özellikle birlikte gelen Windows 8, dokunmatik ekran kullanımına dayalı arabirimiyle dikkat çekerken, kafalarda şu soru işareti kaldı: Yeni Windows, telefon görüşmesine de olanak verecek mi?

Henüz Microsoft‘tan bu konuda bir açıklama gelmediyse de, Istartedsomething.com, yayınladığı son raporda Microsoft’un yeni işletim sistemine özel bu tip bir özellik üzerinde çalıştığına dikkat çekti.

Sitenin dikkat çektiği bu noktada haklılık payı yok değil; zira Windows 8’in tanıtıldığı konferansta video eşliğinde ekrana yansıyan bir görüntüde “Missed Calls” ibaresi gözlerden kaçmıyor. Bu da Windows 8’in telefon görüşme olanağını kullanıcılarına sunacağı şeklinde yorumlanıyor.

Windows’un telefon görüşmesini doğrudan destekleyeceğini düşündüren bir diğer nokta ise Microsoft’un 8.5 milyar dolar ödeyerek Skype‘ı satın almasıydı. Skype’ı Windows’a entegre etmesi durumunda Microsoft’un Windows 8‘de bu fonksiyonu kullanma olasılığı bir hayli yükseliyor

Hakkında: Mustafa HAMİT

Kontrol Ediliyor

652x286ximage428.png.pagespeed.ic.HwgQcgG 4t

Windows 8.1 Internet Information Services IIS Kurulumu

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde Windows client 8.1 de ISS i göstericez. Internet Informatiıon Services (IIS) …

Windows 8 PIN Kodu İle Oturum Açma

Merhaba Arkadaşlar bu  makalemizde Windows 8 pin kodu ile oturum açmayı göstericez. windows 8.1 kullanıyorsanız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.