Sal06252019

Last update12:39:47 PM

Back Buradasınız: Home Client Sistemler Client Sistemler Windows 8 Windows 8'in gizemli sürprizi

Windows 8'in gizemli sürprizi

Kullanıcı Oyu:  / 3
En KötüEn İyi 

Windows 8'in gizemli sürprizi

Bugüne kadar hiçbir Windows sürümünde görülmeyen bu özellik Windows 8'e mi geliyor?

Geçtiğimiz hafta Microsoft BUILD Konferansı'nda uzun zamandır merak edilen Windows 8 ile ilgili birçok şeyi öğrenme şansımız oldu. Önceki sürümlere göre birçok yeni özellikle birlikte gelen Windows 8, dokunmatik ekran kullanımına dayalı arabirimiyle dikkat çekerken, kafalarda şu soru işareti kaldı: Yeni Windows, telefon görüşmesine de olanak verecek mi?


Henüz Microsoft'tan bu konuda bir açıklama gelmediyse de, Istartedsomething.com, yayınladığı son raporda Microsoft'un yeni işletim sistemine özel bu tip bir özellik üzerinde çalıştığına dikkat çekti.

Sitenin dikkat çektiği bu noktada haklılık payı yok değil; zira Windows 8'in tanıtıldığı konferansta video eşliğinde ekrana yansıyan bir görüntüde "Missed Calls" ibaresi gözlerden kaçmıyor. Bu da Windows 8'in telefon görüşme olanağını kullanıcılarına sunacağı şeklinde yorumlanıyor.

Windows'un telefon görüşmesini doğrudan destekleyeceğini düşündüren bir diğer nokta ise Microsoft'un 8.5 milyar dolar ödeyerek Skype'ı satın almasıydı. Skype'ı Windows'a entegre etmesi durumunda Microsoft'un Windows 8'de bu fonksiyonu kullanma olasılığı bir hayli yükseliyor.


Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu Makaleyi Sosyal Ağlarda Paylaş

SistemAkademisi.Org | Site Harıtası

Site ici Linkler

Sayfalar

Faydalı Linkler

  • M.Hamit.Com
  • M.FatihErkınay.Com
  • Sarıdikmen.Com
  • Atanur Yilmaz.Com

Yardım

 

RSS Bilgilerini takip edin

 

button rss2

SistemAkademisi.Org Ziyareti takip sistemi